Wielki Maraton Czytelniczy

Utworzono dnia 01.12.2018

Wielki maraton Czytelniczy to ogólnopolski konkurs dla uczniów, który objęty jest Patronem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Z inicjatywy gdańskich nauczycieli i bibliotekarzy co roku chętni uczniowie pomorskich szkól przystępują do programu czytelniczego, który w formie konkursowej zachęca do czytania książek.  Każda z edycji obejmuje dziesięć wybranych przez organizatorów propozycji wydawniczych, przy czym wybór dokonany jest po konsultacji z psychologami i pedagogami. Młodzi ludzie poznają utwory, w których podjęto ważne dla nich zagadnienia. Co miesiąc rozwiązują test sprawdzający stopień poznania i przyswojenia treści  lektury. Wyniki konkursu nauczyciele biblioteki szkolnej,  Iwona Dettlaff i Ewa Omernik  przekazują organizatorom. Po zakończeniu cyklu  komisja wyłania laureatów i wyróżnionych.

Wyróżnieni uczniowie mają zaszczyt brać udział w spotkaniach autorskich w Gdańsku.
W czerwcu 2018 roku laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły, Amelia Żaryn z klasy IIID otrzymując 145 punktów.

Co ważne, coraz więcej uczniów przystępuje do maratonu, przy czym są to nie tylko dzieci z klas młodszych, ale także ze starszych. W bieżącym roku szkolnym w turnieju bierze udział trzydziestu siedmiu uczniów z naszej szkoły. Istnieje duża szansa na to, że zachęceni do czytania, rozpoczną długą, trwającą przez całe życie, przygodę z literaturą.

Wielki Maraton Czytelniczy

Utworzono dnia 08.01.2019, 08:50